Keletas minčių, patarimų tėveliams 

Vaiko prašymas tėvams

  • Aš esu jautrus! Būkite atidūs mano poreikiams; nesikabinėkite prie manęs visą dieną. Elkitės su manimi taip, kaip norėtumėte, kad su jumis būtų elgiamasi.
  •  Aš esu ypatinga dovana! Saugokite mane, reikalaukite iš manęs atsakomybės už savo veiksmus, duokite nurodymų, kaip reikia gyventi, ir drauskite mane su ypatinga meile.
  • Man reikia patarimo, kad galėčiau kurti ir suprasti, bet ne kritikos. Būkit geri, neskubėkite kritikuoti. Jūs galite kritikuoti veiksmus, kuriuos aš darau ne taip, bet ne mane.
  • Būkite geri, neatlikite už mane to, ką aš turiu padaryti pats. Tai priverčia mane jausti, kad mano pastangos neatitinka jūsų lūkesčių. Aš žinau, kad tai sunku, bet prašau, nelyginkite manęs su mano broliu, seserimi.
  • Būkite man dvasiniai vadovais. Išmokykite mane tikrų vertybių namuose ir rodykite man gerą pavyzdį, kuriuo galėčiau sekti.

www.mintys.lt

Puslapiai tėveliams:

http://www.katalogastevams.lt/lt/katalogas/auklejimas,-ugdymas.html

http://www.seimoms.lt/

http://www.augink.lt/

http://www.mususeima.lt/

http://www.projektaiseimai.lt/

 

Specialiosio pedagogikos ir psichologijos centras (SPPC) Vilniuje rengia įvairias rekomendacijas ir teikia atsakymus į įvairius su specialiuoju ugdymu susijusius klausimus. Tėveliai nemažai atsakymų rastų čia:

http://www.svietimopagalba.lt/index.php?1091104237

Penki patarimai tėvams:

1. Nesistenkite būti tobuli tėvai - vaikams tokių nereikia. Jiems reikia mylinčių, suprantančių, kartais ir klystančių tėvų. Svarbu ne neklysti, o prisipažinti suklydus ir bandyti ištaisyti padėtį.

2. Atleiskite sau už klaidas, kurias jau esate padarę auklėdami vaikus, ir judėkite į priekį ieškodami konstruktyvesnių bei produktyvesnių buvimo kartu būdų.

3.Nebūkite kategoriški atžaloms, kaip pat sau. Kategoriškumas ir per dideli reikalavimai sau, kaip tėvams, jus pavers antžmogiais, o vaikams skiepysite tik baimę, atstūmimą, nejaukumo jausmą.

4. Nepamirškite pasirūpinti savimi, savo poreikiais bei interesais. Vaikams nereikalingi neįdomūs, visko dėl jų atsisakę tėvai.

5. Privalote būti lankstūs ir kūrybingi. Vaikai skirtingi, tad ir bendrauti su kiekvienu reikia vis kitaip, savitai. Spaudoje pasirodantys patarimai - tai tik gairės, padedančios auklėti atžalą. Jokiu būdu negalima jų aklai taikyti neatsižvelgiant į tai, ar tinka jūsų vaikui ar ne.

http://www.diena.lt/dienrastis/priedai/seima/vaiku-pamokos-tevams-167854

Keletas minčių, patarimų mokytojams

Tevams apie mikciojima.pdf
Adobe Acrobat документ 462.4 KB
Tinka ir tėveliams!
Kada ir kaip pazinti spalvas!.pdf
Adobe Acrobat документ 872.8 KB
Mokymosi negales signalai.pdf
Adobe Acrobat документ 173.8 KB
Mokymosi motyvacijos stiprinimas.pdf
Adobe Acrobat документ 70.8 KB
Mokytojams_apie_mikciojima.pdf
Adobe Acrobat документ 450.2 KB
Nepertempkime balso.pdf
Adobe Acrobat документ 89.3 KB